Kontakt

Telefon Fritids Metropolen AB
090 - 10 99 50, i menyval välj: 1 = Fordonsförsäljning, 2 = Tillbehör & Reservdelar, 3 = Kundmottagning Verkstad, 4 = McRent husbilsuthyrning

Direkttelefon McRent husbilsuthyrning: 090-3496100 / Directphone McRent motorhome rental: +46 90 3496100

E-post Fordonsförsäljning
info@fritidsmetropolen.se

E-post McRent husbilsuthyrning
mcrent@fritidsmetropolen.se

E-post Tillbehör & Reservdelar
butik@fritidsmetropolen.se 

E-post Kundmottagning Verkstad
verkstad@fritidsmetropolen.se 

Försäljning

Curtove Sandström Curtove Sandström

Säljare fordon
090-10 99 50
curtove@fritidsmetropolen.se

Patrik Lindgren Patrik Lindgren

Säljare fordon 
090-10 99 50
patrik@fritidsmetropolen.se

Ann Lindgren Ann Lindgren

Säljare fordon / butik 
090-10 99 50
ann@fritidsmetropolen.se

Felix Lindgren Felix Lindgren

Säljare fordon / butik
090-10 99 50
felix@fritidsmetropolen.se

Butik

My Lindgren My Lindgren

Säljare butik
090-10 99 50
butik@fritidsmetropolen.se

Verkstad

Niklas.B Niklas.B

Kundmottagare Verkstad
090-10 99 50
verkstad@fritidsmetropolen.se

Fredrik Fredrik

Tekniker

Andreas Andreas

Tekniker

Stefan Stefan

Rekond
 

 KONTAKT

Besöksadress: Degernäs 265
905 80 Umeå
Telefon: 090-10 99 50
E-post: info@fritidsmetropolen.se

 ÖPPETTIDER

Fordonsförsäljning & Tillbehör/reservdelar
Måndag - Fredag: 08.00 - 17.00 
Lördag: Stängt
Söndag: Stängt
McRent husbilsuthyrning & Verkstad
Måndag - Fredag: 08.00 - 17.00